Autoškola Pater

O nás

Autoškola Pater nabízí své služby v oblasti Ostravy a Hlučína. Máme velké množství zkušeností, neboť autoškolu provozujeme již od roku 1992 a za tu dobu jsme pomohli získat řidičský průkaz značnému množství lidí.

Novinky

OTEVŘENO I PŘES 5. STUPĚŇ PES S ČESTNÝM PROHLÁŠÍM ZDE

8.8.2019

Díky vyjímce vlády, máme otevřen běžný provoz autoškoly. Pouze teorie jsou limitovány počtem osob.

Čestné prohlání ke stažení ZDE

Toto prohlášení je třeba mít s sebou na každou cestu k nám na výuku nebo jízdy!

Kontakt

Rostislav Pater Bochenkova 6, Hlučín, 74801 TEL.: 734 303 032 rostapater@seznam.cz

Přestup

Jak na přechod z jiné autoškoly k nám?

Neudělali jste po několikáté zkoušky zkoušky v Ostravě, nebo okolí? Nejste spokojeni s výcvikem? Chová se k vám instruktor nevhodně nebo hrubě? Víte o tom, že kdykoliv v průběhu i během zkoušek můžete přejít do jiné autoškoly?

Zde vám poradíme, jak zařídit hladký přestup k nám. Měsíčně totiž vyřídíme desítky přestupů z jiných autoškol!

Kdy mám přemýšlet o změně autoškoly?

 • Nevhodné chování instruktora (hrubé, urážlivé, ponižující, arogantní, …)
 • Zkrácené vyučovací hodiny (méně 45 min), hodiny výuky probíhají jinde než v učebně určené pouze pro výuku autoškoly
 • Nízká frekvence výcviku
 • Protahování výcviku (více než 3-4 měsíce)
 • Oddalování zápisu na závěrečné zkoušky
 • Opakované zkoušky stále s neúspěchem (samozřejmě vždy nelze tuto věc „házet“ na autoškoly, ale jsou zde i jiné faktory)
 • Celková nespokojenost s autoškolou (Stále více a více autoškol nabízí levnější a levnější kurzy, ovšem jen a pouze na váš úkor. Pokud zkoušky dáte na 5-7 pokus nestojí vás kurz autoškoly jako běžně, ale i dvojnásobek)
 • POZOR! Víte že máte 18 měsíců na dokončení výcviku (od data podání přihlášky k výcviku) a 6 měsíců na složení závěrečné zkoušky (od data první uskutečněné zkoušky)

Změna autoškoly, je někdy tím nejlepším a jediným správným řešením 

Pokud se vám napoprvé nepodaří vybrat tu správnou autoškolu, nezoufejte. Nejste první a bohužel ani poslední. Změnit autoškolu můžete dle zákona, jak během započatého výcviku, tak i po neúspěšném provedení zkoušek. Autoškola je poté povinna vám tento přestup umožnit a navrátit vám peníze za nedokončený výcvik! Na přestupu do jiné autoškoly není nic špatného a naopak často bývá tím jediným a nejlepším řešením!

Přestoupit lze kdykoli, klidně  i během zkoušek!

Přestoupit k nám do autoškoly můžete kdykoliv během započatého výcviku stejně jako i po neúspěšném absolvování zkoušky. Pokud se vám závěrečná zkoušku stále nedaří dotáhnout do konce nemusí být na vině být pouze váš stres s kterým můžete pracovat nebo vaše zručnost, ale také nekvalitní výcvik a výuka v průběhu kurzu.

Přestupujeme!

1. Finanční vyrovnání

Následně požádejte vaši současnou autoškolu o přechod do jiné autoškoly. Vaše autoškola vám napočítá odjeté jízdy a teoretické hodiny. Následně vám vrátí zbytek kurzovného nebo doplatíte neuhrazenou část již absolvovaného výcviku. Některé autoškoly účtují také storno poplatek na pokrytí administrativních výdajů spojených s vaším přestupem.

3. Potřebné dokumenty z autoškoly

Dále je vám vaše autoškola povinna předat níže uvedené dokumenty, které dále předáte k nám kde budete pokračovat ve výcviku nebo závěrečných zkouškách.

 1. Žádost o přijetí k výcviku (původní přihláška do autoškoly)
 2. Potvrzení zdravotní způsobilosti (lékařská prohlídka)
 3. Potvrzení o absolvovaném výcviku (vystaví autoškola, z které odcházíte)

4. Dokončení výcviku i zkoušek v nové autoškole ✓

Při přechodu k nám nebudete platit již celý výcvik. Uhradíte pouze dodatečné jízdy, které vám zbývají k dokončení výcviku (dle evidence na vaší žádosti o výcvik).

A pokud máte již výcvik dokončený a zbývá jen složit zkoušky? Připravte se na dokoupení několika doplňkových jízd 400,- Kč / 45min., abyste se seznámili s novým instruktorem, jeho vozem a bylo možné objektivně posoudit úroveň vašich znalostí a dovedností z předchozího výcviku a doporučení dalšího postupu.

Samotný přestup u nás vychází na 2000,- Kč (v ceně je již zaúčtována zkouška, tedy učitel a vůz).

Poslední poplatek je na úřadu a to 1100,- Kč (v ceně je již zaúčtována zkouška s komisařem).

 
Pozor na termíny a lhůty

Podle zákona nesmí uplynout od zahájení výuky a výcviku k ukončení doba delší než 18 měsíců. K závěrečné zkoušce se musíte přihlásit do 18 měsíců od začátku výcviku. Zkouška musí být poté složena nejpozději do 6 měsíců od prvního neúspěšného pokusu. Jinak kurz propadá a je nutné absolvovat výuku a výcvik znova od začátku. Opakovat zkoušku můžete nejdříve za 5 pracovních dní od posledního pokusu.

18 měsíců na dokončení výcviku (od data podání přihlášky k výcviku)
6 měsíců na složení závěrečné zkoušky (od data první uskutečněné zkoušky)

Storno poplatky a sankce

Při přestupu do jiné autoškoly, vám může vaše původní autoškola naúčtovat storno poplatek. Vždy však záleží na konkrétní autoškole. Případný storno poplatek by měl být vždy uveden v ceníku, obchodních podmínkách či smlouvě. Obvyklá výše může být do 500 Kč na pokrytí administrativních výdajů autoškoly s vaším přestupem. Vyšší sankce mohou být v rozporu s dobrými mravy. Pokud se storno poplatek pohybuje v řádu tisíců doporučujeme se obrátit se stížností na místním obecní úřad nebo magistrát.